آیین نامگذاری بزرگراه سپهبد شهید قاسم سلیمانی برگزار شد. شهردار شیراز در آیین نامگذاری بزرگراه شهید سلیمانی گفت: باور داریم قهرمانان میهن همچون سپهبد شهید قاسم سلیمانی ارزشمندترین دارایی ایرانی ها هستند که یادشان هیچگاه از حافظه مردم پاک نخواهد شد.

مهندس اسکندرپور با اشاره به موقعیت مکانی بزرگراه سپهبد شهید سلیمانی گفت: این بزرگراه در منطقه کوهسار مهدی عج به طول ۱۰ کیلومتر واقع شده است و میدان جام جم را به کمربندی جوادیه متصل می کند.
شهردار شیراز در این آیین که با حضور امام جمعه شیراز، استاندار فارس و جمعی از مسئولین لشکری، استانی، مدیران شهری و اعضای شورای شهر برگزار شد، گفت: امروز برای پاسداشت بزرگی و عظمت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی قهرمان ارزنده ایران گرد هم آمده ایم.
مهندس اسکندرپور با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم گفت: شهید سلیمانی به عنوان یک فرمانده بزرگ دو ویژگی شجاعت و تدبیر را همزمان داشت و با کمترین خسارات، شجاعانه ترین اقدامات را انجام می داد.
وی راه، روش و منش شهید سلیمانی را طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ورای مرزبندی های سیاسی و جناحی عنوان کرد و گفت: امروز در کشور برای تاثیرگذاری هر چه بیشتر بر جامعه نیازمند در پیش گرفتن رویه ای اینچنینی هستیم و شهید سلیمانی نماد بارز و شاخص حرکت فراتر از گروه ها، دسته بندی ها و امور روزمره سیاسی بود.
شهردار شیراز که از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است با تاکید بر اینکه سردار سلیمانی در زمان حیات و همچنین پس از شهادت  توانست به یک برند بین المللی تبدیل شود، گفت: امروز ایران به حرمت خون شهیدان و قدردانی از زحمات شهدا توانسته برندی بین المللی به نام سردار سلیمانی را به جهانیان معرفی کند.
ابراهیم صبوری، نائب رئیس شورای شهر شیراز نیز در این مراسم با بیان اینکه راه شهید سلیمانی ادامه دارد، افزود: پس از اعلام خبر شهادت ایشان، مردم انقلابی ایران طی حماسه‌ای شور و شعور خود را نشان دادند.
وی با اشاره به نامگذاری بزرگراه واقع در منطقه کوهسار مهدی عج گفت: شورای شهر این نامگذاری را در راستای حفظ یاد و نام سپهبد شهید سلیمانی انجام داد.
صبوری اضافه کرد: شهید سلیمانی نماد عینی اسطوره‌هایی است که تنها در داستان‌ها شنیده بودیم و بیشک نسل‌های آینده بیش از پیش از این اسطوره یاد خواهند کرد.
در ادامه سردار قاسمی نماینده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با بیان اینکه کار جهادی و انقلابی شورا و شهرداری شیراز در نامگذاری بزرگراه شهید سلیمانی مایه افتخار و تقدیر است تاکید کرد که این شهید والامقام همواره منادی وحدت و همدلی بود.
سردار قاسمی ضمن تقدیر از اقدام ارزنده شورای شهر و شهرداری شیراز افزود: مجموعه مدیران شهری شیراز پس از شهادت سردار سلیمانی از پیشگامان این حرکت فرهنگی در کشور بودند.
نماینده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء گفت: این قرارگاه از سال ٨٣ در فارس و شهر شیراز فعالیت عمرانی خود را آغاز کرد و پروژه‌هایی نظیر تونل فضیلت، پل چمران، پل کابلی ولیعصر(عج) را به سرانجام رساند و هم‌اینک در خط ٢ مترو شیراز و بزرگراه کوهسار مهدی(عج) که به نام شهید سلیمانی تغییر یافت، فعالیت دارد.
سردار قاسمی خاطرنشان کرد: پروژه بزرگراه شهید سلیمانی یک ابر پروژه است که چندین پروژه از جمله چهار تونل و چند پل را در دل خود جای داده است..

 ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
منبع : اداره کل امور حقوقی
تعداد بازدیدها : ۸۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss